آژانس طراحی سایت وینت

امنیت لایه ی انتقال | پروتکل امنیتی SSL چیست؟

پروتکل امنیتی SSL

پروتکل امنیتی SSL چیست و چه کاربردی دارد ؟

پروتکل امنیتی SSL

Secure Socket Layer که به اختصار به آن SSL می گوئیم یک پروتکل امن و راه حلی برای ارتباط ایمن میان سیستم های سرویس دهنده Server و سرویس گیرنده Client می باشد .

مزیت استفاده از پروتکل امنیتی SSL بالابردن امنیت پروتکل های لایه ی کاربرید (از مدل TCP/IP ) می باشد که بر اساس یک الگوریتم بر روی داده های خام محرمانه رمز گذاری صورت می گیرد تا بتوان آنها را از کانال ارتباطی غیر امن یعنی اینترنت عبور داد.

شرکت های اعطا کننده ی گواهینامه های امنیتی SSL هویت هر کدام از طرفین را برای دیگری تائید می کنند و تضمین کنند که در صورتی که اطلاعات به سرقت رفت برای هکر قابل استفاده نباشد ( رمزگذاری شده باشد).

 

تاثیر استفاده از پروتکل امنیتی SSL بر رتبه های گوگل 

 

در صورتی که سئو سایت برای شما اهمیت دارد و سایت خود را بهینه سازی کرده اید استفاده از پروتکل SSL  برای شما می تواند در بهبود نتایج جستجو مفید باشد چرا که گوگل به طور واضح استفاده از این پروتکل را یک مزیت اعلام کرده ، برای این منظور در نظر داشته باشید که برای استفاده از SSL  بر روی دامنه های  .iR با مشکل مواجه خواهید شده ، چرا که این دامنه در حال حاضر تحریم می باشد. ولی اگر از دامنه های دیگری همچون .Com استفاده می کنید می توانید با هزینه ای حدود ۱۰۰ هزار تومان در سال سایت خود را مجهز به پروتکل امنیتی SSL / Https کنید …

هزینه ی انتقال وب سایت شما به پروتکل SSL  سالیانه از ۸۰ هزار تومان به بالا متغییر می باشد ، البته می توانید با ثبت نام وب سایت خود در Cloudflare از امکانات بسیاری مانند SSL رایگان بهره مند گردید .

امنیت لایه ی انتقال | پروتکل امنیتی SSL چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.