آژانس طراحی سایت وینت

افزایش فروش سایت

افزایش فروش سایت

افزایش فروش سایت و بهبود بازدهی

افزایش فروش سایت و بازدید یکی از مهم ترین مسائل مدیران وب سایت های فروشگاهی می باشد که به عوامل زیادی بستگی دارد ، همانطور که می دانید وب سایت ویترین انلاین شما و یکی از فروشندگان شماست و همانطور که اخلاق ، رفتار ، کلام و سایر توانایی های یک فروشنده در سود و زیان یک شرکت تاثیر گذار است ، عوامل مشابه نیز در وب سایت ها باعث کاهش و یا افزایش سود و زیان وب سایت ها می شود که باید به آن ها توجه و رسیدگی نمود .

برخی از عوامل موثر در افزایش فروش و بازدید وب سایت در زیر توضیح داده شده اند که به طور  کلی به آنها UX “User Experience” تجربه ی کاربری می گوئیم ، بدین معنا که کاربر یا مشتری از لحظه ی ورود به وب سایت با چه رنگها ، تصاویر و جملاتی مواجه میشود و چه چیزی را تجربه می کند…

افزایش سرعت سایت

سرعت وب سایت تاثیر بسیاری بر سهولت کاربران و کسب رتبه در گوگل دارد که پیش از این در مورد بهبود سرعت سایت مقاله هایی در بخش آموزش ارائه کرده بودیم و پیشنهاد می کنیم آنها را از دست ندهید ، سرعت وب سایت با توجه به سرعت نا مطلوب اینترنت کشورمان در رضایت کاربران و افزایش فروش تاثیر ویژه ای دارد.

نمایش در مرورگرهای مختلف

نمایش صحیح وب سایت در مرورگرهای مختلف بسیار مهم است و بایستی از آن اطمینان حاصل کنید تا تمام مشتریان و کاربران وب سایت فروشگاهی شما را آنگونه که هست ببینند ، برای این منظور مرورگرهای رایج مانند گوگل کروم ،  مرورگر اپرا و موزیلا فایر فاکس  را چک کنید و از طراح سایت خود بخواهید که وب سایت را بدون هرگونه عیب و نقصی در این مرورگرها به شما تحویل دهد.

سایر مرورگرها معمولا از سیستم همین مرورگرهای معروف بهره می گیرند و یا کاربران آنها بسیار اندک می باشد .

ایجاد اعتماد و امنیت

مبادله و هر گونه خرید و فروشی بر پایه ی اعتماد دوطرفه انجام می شود و از آن جایی مشتریان شما و در برخی موارد محصول را نمی بینند باید هر اقدامی را به عمل بیاورید تا اعتماد انها را بدست آورید ، ایجاد حس اعتماد و امینت تاثیر بسیاری بر افزایش فروش سایت خواهد داشت …

برای این افزایش اعتماد کاربران می توانید با دریافت مجوزهای لازم مانند نماد اعتماد الکترونیکی و ثبت فروشگاه خود در ستاد ساماندهی و نمایش لوگوهای مربوط به این سازمان ها اعتماد مشتران خود را جلب کنید .

همچنین پاسخگویی به نظرات کاربران ، بازاریابی محتوا و سایر خدمات پشتیبانی بدون شک اعتماد مشتریان رابه دنبال خواهد داشت .

کارایی سایت

شما به عنوان مدیر وب سایت تمام تمام بخش های فروشگاه اینترنتی خود را می شناسید و کارایی آن را درک می کنید ، از شخصی که تا به حال وب سایت شما را ندیده است بخواهید که در آن ثبت نام ، و هدفی را در وب سایت دنبال کند و کارایی وب سایت را محک بزند . همچنین با اضافه کردن بخش نظر سنجی درباره سایت و بررسی دقیق آمار گوگل آنالیتیک می توانید از نقاط ضعف و قوت کار خود آگاه شوید .

پاسخگویی به نظرات و پشتیبانی آنلاین

امکان ثبت نظر و پرسش و پاسخ در هر وب سایتی می تواند به اعتماد کاربران و در نهایت فروش وب سایت بیفزاید !   به سوالات و دیدگاه های کاربران با دقت پاسخ داده و آنها را راهنمایی کنید .

در فروشگاه های اینترنتی وجود بخش پشتیبانی آنلاین جهت راهنمایی سریع و پاسخگویی به کاربران نیز در افزایش فروش وب سایت تاثیر فوق العاده ای دارد.

ثبت نام راحت و سریع

بخش ثبت نام وب سایت خود را همیشه تا حد امکان ساده نگه دارید و از درج فیلد های اضافی و حتی نیمه ضروری خودداری کنید آنها را در بخش پروفایل شخصی کاربر درج نمایید تا در صورت ضرورت و نیاز کابران را مجبور به پر کردن آنها کنید ! کابران معمولا تمایلی به ثبت نام در وب سایت ها ندارند و ممکن است در زمان ثبت نام هنوز تصمیم قطعی در مورد خرید از فروشگاه شما را نگرفته باشند .

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به نوعی از بازاریابی اینترنتی می گویند که به تولید و اشتراک گذاری محتوا و اطلاعات مفید و مورد نیاز مشتری می پردازد و در اصل هنر ارتباط با مشتری است ؛ این محتوای مفید میتواند باعث حفظ مشتری بیشتر ، بدست آوردن مشتریان جدید و افزایش فروش سایت شود و ممکن است در قالب ویدئو ، کتاب الکترونیک ، راهنما ، دستورالعمل ، مقاله ،تصاویر و ….. باشد.

در مورد بازاریابی محتوا پیش از مقاله ای ارائه کردیم که مطالعه آن اهمیت و ضرورت آن را برای شما واضح و روشن می کند ..

نسخه واکنش گرا

امروزه کاربران اینترنت از بیشمار نمایشگر در ابعاد بزرگ و کوچک برای دستیابی به وب سایت ها استفاده میکنند و در این میان کاربران موبایل و تبلت روز به روز در حال افزایش است.
طراحی وب واکنش گرا طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب سایت انعطاف پذیر، نسبت به تغییر دستگاه کاربران واکنش دهد.

جهت افزایش فروش سایت وفروشگاه اینترنتی شما نیز باید از وبسایتی واکنشگرا برخوردار باشید تا کاربران در تمام دستگاه ها و با هر نمایشگری به وب سایت شما به راحتی دسترسی داشته باشند. در نظر داشته باشید که گوگل مدیران وب سایت ها را به داشتن سایت های ریسپانسیو سفارش کرده است و استفاده از این سیستم به بهبود سئو سایت و افزایش رتبه ی گوگل کمک میکند.

طراحی سایت ریسپانسیو و تاثیر آن بر سئو و رتبه ی گوگل

افزایش فروش سایت

One thought on “افزایش فروش سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.