آژانس طراحی سایت وینت

شبکه ی توزیع محتوا CDN چیست ؟ 

شبکه ی توزیع محتوا

شبکه ی توزیع محتوا یا Content Delivery Network

شبکه ی توزیع محتوا یا Content Delivery Network  که به اختصار CDN می گوئیم تاثیر بسیار مطلوبی بر پایداری عملکرد سایت و افزایش سرعت بارگزاری آن دارد . وظیفه ی CDN  توزیع محتوا با سرعت بیشتر است از طریق سرور های قدرمتند در سراسر دنیا می باشد…

مزایای استفاده از CDN :

افزایش سرعت بارگزاری وب سایت

بهبود وضعیت سئو و در نتیجه کسب رتبه ی بالا در نتایج جستجوی گوگل

کاهش مصرف پهنای باند و ترافیک

بهبود دسترسی بات های گوگل / همان Spider ها به مطالب سایت

استفاده از CDN مزایای بسیاری دارد که تاثیر بسیار مطلوب بر عملکرد خواهد داشت و تنها عیب آن (اگر بتوان نام آن را عیب گذاشت ) هزینه ی بالای ان است که در اکثر مواقع ارزنده می باشد.

Content Delivery Network مزایای استفاده از CDN

سرویس CDN  چطور عمل می کند ؟

شبکه ی توزیع محتوا یا CDN با بکارگیری سرورهای بسیار در نقاط مختلف دنیا و پشتیبانی تمامی سرورهای شبکه جهانی اینترنت انتقال اطلاعات را سریعتر و مطمئن تر انجام می دهد. و سایت شما را پایدار تر می کند.

پس از اینکه شما سرویس CDN را راه اندزی می کنید سرورهای آن CDN  نقش رابطی میان کاربران سایت شما و هاست یا سرور اصلی شما ایفا می کند.

زمانی که یک بازدید کننده وارد وب سایت شما می شود محتوای وب سایت شما به جای بارگذاری از سرور اصلی یا هاست شما ، از نزدیک ترین سرور CDN برای کاربر ارسال می شود این کار مزایای بسیاری برای سایت شما خواهد داشت .CDN تمام اطلاعات ثابت را مانند تصاویر ، فایل های CSS  و جاوااسکریپت را در سرور های خود ذخیره می کند به این ترتیب ترافیک بسیاری از هاست شما به سرورهای شبکه ی توضیع محتوا منتقل می گردد و در مصرف منابع صرفه و پهنای باند جویی می شود.

شبکه ی توزیع محتوا CDN چیست ؟