آژانس طراحی سایت وینت

نحوه انتخاب دامنه مناسب

انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

انتخاب دامنه مناسبانتخاب دامنه مناسب برای وب سایت

اولین گام در طراحی وب سایت انتخاب دامنه مناسب وب سایت است در انتخاب نام دامنه بایستی به تا حد امکان کوتاه ترین دامنه را برگزینیم ، دامنه کوتاه هم در ذهن کاربران می ماند و هم از لحاظ بهینه سازی سایت نکته مثبتی به شمار می رود .

اگر شما قصد بهینه سازی وب سایت را دارید و نام شرکتتان معروف و شناخته شده نیست لزومی ندارد که دامنه شما شامل نام شرکت باشد زیرا کسی به دنبال نام شما نیست !  بهتر است از کلمات کلیدی مورد نظر شما در نام دامنه استفاده شده باشد ، در صورتی که نام دامنه شما در بین دامنه های .com و دیگر دامین های معروف قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است بهتر است آن را در میان .ir جستجو کنید ، زیرا نام های بهتری در .ir یافت می شود که هنوز ثبت نگردیده است. ( البته با توجه به زمینه کاریتان و مطالعه بخش آشنایی با انواع دامنه تصمیم بگیرید )

ثبت نام دامنه با پسوندهای رایج

درصورتی که قصد برند سازی دارید و احتمال می دهید در آینده افرادی دامنه هایی شمابه با نام دامنه شما را ثبت کنند بهتر است از همین ابتدای کار دامنه خود را با پسوند های معروف و رایج مانند : .Com .Net .Org ثبت کنید ، این کار باعث می شود تا در آینده که وب سایت شما به موفقیت هایی دست یافت با وب سایت دیگری که قصد سو استفاده از نام شما را دارد اشتباه گرفته نشود . همینطور شما هم در انتخاب دامنه باید به این نکته توجه داشته باشید که نام مورد نظر شما مشابه وب سایت دیگری نباشد.

همچنین توصیه می شود که از خط تیره و اعداد در دامین خودداری کنید .

برای بررسی آزاد بودن دامنه می توانید از این وب سایت استفاده کنید.

 

 

 

نحوه انتخاب دامنه مناسب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.