آژانس طراحی سایت وینت

پروتکل امنیتی SSL چیست؟

پروتکل امنیتی SSL

پروتکل امنیتی SSL یا HTTPS چیست ؟ » Secure Socket Layer که به اختصار به آن SSL می گوئیم یک پروتکل امن و راه حلی برای ارتباط ایمن میان سیستم های سرویس دهنده Server و سرویس گیرنده Client می باشد .

مزیت استفاده از پروتکل امنیتی SSL بالابردن امنیت پروتکل های لایه ی کاربردی (از مدل TCP/IP ) می باشد که بر اساس یک الگوریتم بر روی داده های خام محرمانه رمز گذاری صورت می گیرد تا بتوان آنها را از کانال ارتباطی غیر امن یعنی اینترنت عبور داد.

شرکت های اعطا کننده ی گواهینامه های امنیتی SSL هویت هر کدام از طرفین را برای دیگری تائید می کنند و تضمین کنند که در صورتی که اطلاعات به سرقت رفت برای هکر قابل استفاده نباشد (اطلاعات رمزگذاری شده باشد.)

امنیت ssl

تاثیر استفاده از پروتکل امنیتی SSL بر رتبه های گوگل 

در صورتی که سئو سایت برای شما اهمیت دارد و سایت خود را بهینه سازی کرده اید استفاده از پروتکل SSL  برای شما می تواند در بهبود نتایج جستجو مفید باشد.

گوگل به طور واضح استفاده از این پروتکل را یک مزیت اعلام کرده ، برای این منظور در نظر داشته باشید که برای استفاده از SSL  بر روی دامنه های IR احتمالا با مشکل مواجه خواهید شده ، چرا که این دامنه در حال حاضر تحریم می باشد. و جهت تهیه اس اس ال باید حتما پسوند دامنه ir را به عرضه کننده اطلاع دهید.

ولی اگر از دامنه های دیگری همچون .Com استفاده می کنید می توانید با هزینه ای حدود 70 هزار تومان ( به بالا )  در سال سایت خود را مجهز به پروتکل امنیتی SSL / Https کنید …

نصب SSL رایگان !

برای راه اندازی و نصب این پروتکل امنیتی روی سایت خود باید حدود 100 هزار تومان هزینه کنید ، اما در اینجا می خواهیم راه حلی رایگان برای استفاده از این سرویس در اختیار شما بگذاریم.

برای این منظور می توانید با ثبت نام وب سایت خود در Cloudflare از امکانات بسیاری مانند SSL رایگان بهره مند گردید. ( توجه داشته باشید که امکان استفاده از SSL رایگان این سرویس برای دامین های .ir مقدور نیست )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.