آژانس طراحی سایت وینت

 4 نکته اساسی در ارسال ایمیل تبلیغاتی

ایمیل تبلیغاتی
بازاریابی اینترنتی با ارسال ایمیل های تبلیغاتی

بازاریابی اینترنتی امروزه  یک روش مقرون‌به‌صرفه و بسیار تاثیر گذار برای هر کسب و کاری به شما می رود که یکی از بهترین روش ها برای ارتباط با مشتریان است. در این مقاله قصد داریم تا شما با شیوه صحیح ایمیل مارکتینگ و راه اندازی کمپین های بهینه آشنا کنیم. پس با تحریریه وینت همراه باشید.

 روز تحویل ایمیل تبلیغاتی ‌

بهترین زمان برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی در کسب و کار شما بستگی به محصول/خدمات شرکت یا سازمان شما، پایگاه مشتری و محتوای ایمیلتان دارد؛ اما چند اقدام مهم و اساسی وجود دارد که بازاریاب‌های ایمیل می‌توانند از آنها برای بهبود تاثیر گذاری استفاده کنند. بر اساس تحلیل میلیاردها کمپین ایمیل، مشخص شد که ایمیل‌های ارسال شده در روزهای سه‌شنبه معمولاً بیشتر از بقیه ایمیل های ارسالی باز می‌شوند. بر اساس این آمار می‌توان گفت که در ابتدای هفته و نزدیک به روزهای تعطیل زمان مناسبی برای ارسال ایمیل تبلیغاتی نیست.

 با دقت کمپین‌های خود را زمانبندی کنید

کمپین های بازاریابی شما تعیین کننده زمان ارسال آن می باشد. ایمیل‌هایی با موضوعات و محتوای سرگرمی مسلما در آخر هفته‌ها و تعطیلات بیشتر مورد استقبال قرار مخاطبین می‌گیرند. وقتی پیام‌ها بین ساعت ۶ تا ۸ صبح ارسال می‌شوند، پاسخ به بازاریابی ایمیلی با محتوای سرگرمی بهینه‌سازی می‌شوند؛ محتوای ایمیل مربوط به خرده‌فروشی در بین ساعت ۸ و ۹ صبح بهترین تاثیر را روی مخاطبین  دارند. این نشان می‌دهد که ایمیل های بی۲سی بیشتر قبل از شروع کار خوانده می‌شوند. تلاش برای بازاریابی ایمیل دولتی زمانی بهترین بهره‌وری را دارد که در روزهای کاری بین ساعت ۸ و ۱۱ صبح ارسال شوند.

 فهرست ایمیل تبلیغاتی را بخش بندی کنید

در اختیار داشتن محتوای شخصی‌سازی ‌شده یک عامل مهم در موفقیت کمپین ایمیل مارکتینگ است. ممکن است در ابتدا شما نام فرد مخاطب را بدانید، اما باید به طور مستمر محتوای مرتبط ارسال کنید که مطابق با سلیقه مخاطب باشد و این را می توانید از روی تاریخچه جست‌وجوی او در وب‌سایت خود، پاسخ‌های قبلی و غیره دریابیدالبته بخش‌بندی و مدیریت یک فهرست ایمیل مارکتینگ هدفمند بسیار زمان‌بر بوده و مستلزم استراتژی است، اما سرمایه گذاری روی این بخش می تواند تاثیر فوق العاده ای روی بازخورد های شما داشته باشد و ارزشمند است.

آزمایش ایمیل تبلیغاتی قبل از ارسال

طبق آمارهای بدست آمده از ایمیل مارکتینگ ، نیمی از تمام ایمیل ها در سال ۲۰۱۵ در موبایل ها مشاهده شده‌اند. بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که ایمیل های تبلیغاتی مانند وب سایت شما ریسپانسیو بوده و در تمام دستگاه ها به طور صحیح باز شده و قابل روئیت باشد، ظاهر و عملکرد ایمیل‌های خود را در چند مشتری بررسی کنید تا مطمئن شوید که همانطور که می‌خواهید هستند. بازاریابی از طریق ایمیل می‌تواند روش کارآمدی برای پیشبرد کسب‌وکار شرکت یا سازمان شما باشد، اما مستلزم آن است که استراتژی داشته باشید و ایمیل های مناسب را در زمان درست و برای افراد مناسب ارسال کنید.