آژانس طراحی سایت وینت

دامنه یا دامین چیست

Domain دامنه اینترنتی
نشانی وب یو آر ال URL چیست ؟

نشانی وب یا یو آر ال  Uniform Resource Locator - URL  مشخص‌کنندهٔ موقعیت مکانی و نحوهٔ واکشی یک منبع در اینترنت یا شبکه‌هایی مشابه اینترنت است.

چه دامنه ای برای سایت من مناسب است ؟

اگر هنوز برای خرید دامنه و طراحی سایت اقدام نکرده اید و یا می خواهید تغییرات کلی در سایت خود ایجاد کنید ، پیشنهاد می کنیم مقالات تاثیر دامنه بر سئو سایت و 7 عامل تاثیر گذار در انتخاب دامنه را به دقت مطالعه کنید.

دامنه یا دامنه اینترنتی

دامین یا دامنه اینترنتی نام‌منحصر به فرد و بخشی از یو آر ال است. که‌برای شناسایی یک وبسایت‌در دنیای مجازی بکار میرود.در واقع دامین همان نام وبسایت شما است. هر دامین از یک‌یا چند قسمت تشکیل می شود ، که هر قسمت با (.) جدا می شود. به عنوان مثال‌ در سایت گروه طراحی وب وینت www.venet.ir نام دامنه Venet و پسوند دامنه .ir است. هر دامنه اینترنتی با یک پسوند همراه است , که این پسوند معمولا با توجه به نوع فعالیت شما انتخاب می شود.
در ۱۵ مارس ۱۹۸۵، اولین نام دامنه اینترنتی تجاری (.COM) به‌نام سیمبولیکس بوسیله یک شرکت سیستم‌های رایانه‌ای به نام Symbolics‌ در کمبریج ماساچوست ثبت شد.
در ۱۹۹۲ کمتر از ۱۵۰۰۰ دامنه.COM ثبت شده بود.

در دسامبر ۲۰۰۹ حدود ۱۹۲ میلیون‌نام وجود داشت که بخش بزرگی از آنها پرطرفدار.COM بود. تعداد آنها در ۱۵ مارس ۲۰۱۰ به حدود ۸۴ میلیون رسید که شامل ۱۱٫۹ میلیون وبسایت کسب و کار آنلاین و تجارت الکترونیک , ۴٫۳ میلیون سایت تفریحی , ۳٫۱ میلیون وب سایت مرتبط با امور مالی، و ۱٫۸ میلیون سایت ورزشی می‌شد
ماهانه حدود ۶۶۸ هزار دامنه.COM جدید ثبت می‌شود.
آدرس های اینترنتی‌ در ایران بر اساس آمار منتشر‌شده تا آبان‌ماه سال ۱۳۹۳ بیش از ۵۶۶هزار دامنه اینترنتی .ir توسط کاربران ایرانی به ثبت رسیده‌ است و سالانه ۴۵ درصد به این تعداد افزوده می‌شود.