آژانس طراحی سایت وینت

دامنه یا دامین چیست ؟

Domain

انتخاب نام دامنه مناسب برای وب سایت

نشانی وب یو آر ال URL چیست ؟

نشانی وب یا یو آر ال  Uniform Resource Locator - URL  مشخص‌کنندهٔ موقعیت مکانی و نحوهٔ واکشی یک منبع در اینترنت یا شبکه‌هایی مشابه اینترنت است.

چه دامنه ای برای سایت من مناسب است ؟

اگر هنوز برای خرید دامنه و طراحی سایت اقدام نکرده اید و یا می خواهید تغییرات کلی در سایت خود ایجاد کنید ، پیشنهاد می کنیم مقالات تاثیر دامنه بر سئو سایت و 7 عامل تاثیر گذار در انتخاب دامنه را به دقت مطالعه کنید.

دامنه یا دامین چیست ؟
4.5 | از 94 رای

دامنه یا دامین چیست ؟

دامین یا دامنه نام‌منحصر به فرد و بخشی از یو آر ال است. که‌برای شناسایی یک وبسایت‌در دنیای مجازی بکار میرود.در واقع دامین همان نام وبسایت شما است. هر دامین از یک‌یا چند قسمت تشکیل می شود ، که هر قسمت با (.) جدا می شود. به عنوان مثال‌ در سایت گروه طراحی وب وینت www.venet.ir نام دامنه Venet و پسوند دامنه .ir است. هر دامین با یک پسوند همراه است , که این پسوند معمولا با توجه به نوع فعالیت شما انتخاب می شود.
در ۱۵ مارس ۱۹۸۵، اولین نام دامین تجاری (.COM) به‌نام سیمبولیکس بوسیله یک شرکت سیستم‌های رایانه‌ای به نام Symbolics‌ در کمبریج ماساچوست ثبت شد.
در ۱۹۹۲ کمتر از ۱۵۰۰۰ دامنه.COM ثبت شده بود.

در دسامبر ۲۰۰۹ حدود ۱۹۲ میلیون‌نام دامین وجود داشت که بخش بزرگی از آنها دامین پرطرفدار.COM بود. تعداد آنها در ۱۵ مارس ۲۰۱۰ به حدود ۸۴ میلیون رسید که شامل ۱۱٫۹ میلیون وبسایت کسب و کار آنلاین و تجارت الکترونیک , ۴٫۳ میلیون سایت تفریحی , ۳٫۱ میلیون وب سایت مرتبط با امور مالی، و ۱٫۸ میلیون سایت ورزشی می‌شد
ماهانه حدود ۶۶۸ هزار دامنه.COM جدید ثبت می‌شود.
دامین‌های اینترنتی‌ در ایران بر اساس آمار منتشر‌شده تا آبان‌ماه سال ۱۳۹۳ بیش از ۵۶۶هزار دامین .ir توسط کاربران ایرانی به ثبت رسیده‌ است و سالانه ۴۵ درصد به این تعداد افزوده می‌شود.

دامنه یا دامین چیست ؟

3 thoughts on “دامنه یا دامین چیست ؟

 • November 24, 2017 at 13:24
  Permalink

  با سپاس از مطلب فوق العادتون
  موفق باشید

 • February 11, 2018 at 17:38
  Permalink

  ممنون اطلاعات خوبی بود

 • June 18, 2018 at 10:37
  Permalink

  ممنون مفید بود !

Leave a Reply

Your email address will not be published.

عناوین و افتخارات طراحی سایت وینت

ایزو وینت
جشنواره وب ایران
 اصالت نامه وینت در یونسکو
دارای نشان EFMD