آژانس طراحی سایت وینت

رتبه بندی الکسا چیست ؟

مقایسه وب سایت استاتیک و داینامیک

رتبه بندی الکسا چیست ؟

احتمالا تاکنون گوشه کنار وب بارها عنوان رتبه الکسا را دیده و مطالبی در این خصوص خوانده باشید. سایتها و سرویس های خاصی نیز در این رابطه در گستره وب شکل گرفته شده اند که در مجموع تحت عنوان بهینه سازی و افزایش رتبه سایت  SEO یا Search Engine Optimization فعالیت می کنند.
اینکه الکسا چیست و چگونه آمار بازدیدهای یک سایت را به دست می آورد و رتبه بندی آن تا چه میزان اهمیت دارد مطلبی است که در این یادداشت به آن خواهیم.

الکسا چیست ؟رتبه بندی الکسا سایت

الکسا نام سرویسی وابسته به سایت Amazon.com می باشد که هدف از این سرویس رتبه بندی پایگاه های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدکننده است که با در نظر گرفتن یک سری معیار های محاسباتی و آماری، نهایتا سایت های مختلف را به لحاظ میزان دیده شدن صفحات آنها، رتبه بندی می کند.

اهمیت و دقت رتبه بندی الکسا

اما چرا رتبه بندی الکسا برای مدیران سایت ها اهمیت زیادی دارد و آیا اساسا این رتبه بندی دقیق می باشد؟ واقعیت این است که آمار این سرویس لزوما دقیق و کاملا براساس واقعیت نیست و تا حدودی مبتنی بر محاسباتی فرضی و احتمالی است.

مدت زمان لازم برای کسب رتبه الکسا

اگر به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اید، برای اینکه در قسمت نمایش اطلاعات سایت الکسا جایی داشته باشید، پس از عضویت در آن و ثبت آدرس خود، معمولا باید مدتی بین ۱ تا ۲ ماه از ثبت سایت شما بگذرد و از طرفی هرچه بازدیدکننده سایت شما بیشتر باشد، شانس شما بیشتر می شود. می توان گفت بهترین کار برای کسب رتبه بالاتر ( البته در سیستم الکسا هرچه عدد شما کم تر باشد یعنی رتبه شما بالاتر است ) تلاش در جهت انتشار مطالب بهتر و مفیدتر و اهمیت قائل شدن برای مخاطبان می باشد. به این ترتیب هر چه که فعالیت شما در وب مستمر و با کیفیت باشد، سایت الکسا نیز اهمیت بیشتری برایتان قائل می شود و نوع تجزیه تحلیل و آمارهای ارائه شده آن نیز به مرور زمان متفاوت خواهد بود.

رتبه بندی الکسا چیست ؟

4 thoughts on “رتبه بندی الکسا چیست ؟

 • آبان ۱۵, ۱۳۹۴ at ۰۸:۰۷
  Permalink

  با سلام مطالب مفیدی بود

 • آبان ۲۰, ۱۳۹۴ at ۰۵:۵۹
  Permalink

  سلام
  میشه با استفاده از این برنامه رتبه الکسا رو برای همیشه آورد پائین ؟ ، یا موقتی هستند ؟

 • آبان ۲۰, ۱۳۹۴ at ۰۶:۰۸
  Permalink

  اصلا نباید رتبه الکسا رو هدف قرار داد چیزی که مهمه گوگله و ما هیچ “ترفند” و روشی غیر از تولید محتوای مفید رو پیشنهاد نمی کنیم در حقیقت این چیزیه که گوگل می خواد

 • بهمن ۶, ۱۳۹۶ at ۱۱:۴۸
  Permalink

  سلام ممنونم مطلب فوق العاده مفیدی بود با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عناوین و افتخارات طراحی سایت وینت

ایزو وینت
جشنواره وب ایران
 اصالت نامه وینت در یونسکو
دارای نشان EFMD