آژانس طراحی سایت وینت

روانشناسی رنگها در طراحی وب سایت

روانشناسی رنگها
روانشناسی رنگها در طراحی وب سایت
4.6 | از 33 رای

یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی وب سایت قابل توجه است اهمیت به روانشناسی رنگ ها می باشد.روانشناسی رنگ ها به معنی نحوه تاثیر رنگ ها بر رفتار و احساس انسان است.

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت

با توجه به اینکه اهداف طراحی سایت ممکن است بازاریابی اینترنتی ، معرفی خدمات و محصولات یک سازمان و یا شرکت باشد و ما به طور مستقیم با مخاطب خود در ارتباط نیستم باید به تجربه ی کاربر  درزمانی که سایت ما را مشاهده و بررسی می کند اهمیت بسیاری دهیم و بکارگیری رنگ ها در موقعیت مناسب می تواند به ما در این امر کمک کند تا بتوانیم به کاربر زمانی که در حال وبگردی است احساس خوبی القا کنیم.

بنابراین اهمین ایجاد حس خوب ، و بهبود تجربه کاربری User Experince  را درک کرده می خواهیم با هدف طراحی سایت متناسب با کسب و کار و حوزه فعالیت مربوطه طراحی رابط کاربری  User Inteface را آغاز کنیم. پیش از هر چیز بهتر است که مفاهیم رنگ ها را شناخته و با توجه به آنها تصمیم گیری نمائیم. در این بخش تحریریه وینت مفاهیم درونی چند رنگ اصلی را برای شما گردآوری کرده است که توجه شما را به آن جلب می نمائیم.

تاثیر رنگها و روانشناسی رنگ ها در طراحی وب سایت

 

 

رنگ قرمز  : احساس هیجان ، اشتیاق، انرژی و عشق

 

رنگ قرمز نشانگر احساس هیجان و انرژی است همچنین باعث افزایش ضربان قلب و سرعت تنفس میشود  ، اتومبیل های قرمز برای دزد ها جذاب تر است و جال است بدانید که مردم روسیه نسبت به رنگ قرمز احساس بدی دارند زیرا نماد کمونیست می باشد و استفاده از آن ممکن است در این کشور باعث بی اعتمادی به شما شود.

رنگ آبی : اعتماد ، صداقت ، آرامش ، قدرت ، هوش

 

رنک آسمان ها و زمین از محبوب ترین رنگ هاست و مخالف رنگ قرمز است همجنین نشانه صلح و آرامش است و باعث می شود تا بدن مواد شیمیایی آرامش دهنده تولید کند و در اتاق استراحت و خواب به کار می رود. مشاوران برای انجام مصاحبه استفاده از لباس آبی را پیشنهاد می کنند زیرا نشانه وفاداری است همچنین افراد در تاق های آبی کارایی بیشتری دارند و مطالعات نشان می دهد که وزنه برداران در سالن های آبی وزنه های سنگین تری را تحمل میکنند.

 

رنگ سبز : امید ، رشد ، تازگی ، تعادل ، اطمینان

 

رنگ سبز نماد طبیعت و در تزئین محبوب ترین رنگ می باشد. این رنگ ساده ترین رنگ برای چشم است و می تواند بینایی را بهبود ببخشد . سبز رنگ آرامش بخش و باعث طراوت است ، افراد برای اجرای زنده برنامه های تلویزیونی در اتاق های سبز رنگ منتظر می مانند . سبز تیره مردانه نماد محافظه کاری و دلالت بر ثروت است.

 

رنگ زرد : شادی ، اشتیاق ، دوستی ، خوش بینی ، اعتماد 

 

زرد رنگ شادی است . در حالی که رنگ خوشبینانه است اغلب مردم احساس خوبی در اتاق های زرد ندارند و بچه ها در اتاق های زرد بیشتر گریه می کنند همچنین سخت ترین رنگ برای چشم است و باعث افزایش سرعت سوخت و ساز بدن می شود.

 

رنگ بنفش : خلاقیت ، معنویت ، شخصیت ، کیفیت ، سلطنت

 

رنگ بنفش نمایانگر ثروت ، پیجیدگی و سلطنت است . همچنین رمانتیک و زنانه می باشد و به دلیل آن که در طبیعت بسیار کمیاب است به عنوان رنگ مصنوعی شناخته می شود.

روانشناسی رنگها در طراحی وب سایت