آژانس طراحی سایت وینت

ساب دامین و ساب دایرکتوری چیست ؟

ساب دامین و ساب دایرکتوری
ساب دامین و ساب دایرکتوری چیست ؟
4.8 | از 19 رای

ساب دامین و ساب دایرکتوری چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

ساب دامین و ساب دایرکتوری یکی از پر کار بر ترین اصطلاحات  در زمینه ی طراحی وب و اینترنت است، و به شما اجازه می دهد تا قسمتی مجزا و خاص ( مانند فروم یا وبلاگ ) برای وب سایت خود ایجاد کنید. شما می توانید در Subdomain – Subdirectory از سیستم های مجزا استفاده کرده به عنوان ماثل وب سایت شما با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ساخته شده است ولی ساب دامین شما یک انجمن می باشد و برای ساخت آن می توانید به عنوان مثال از Vbulltein استفاده نماید.همچنین می توانید ساب دامین خود را در هاست جداگانه نگهداری کرده  ترافیک را به سرور دیگری منتقل نمائید . برخی نمونه های ساب دامین :

forum.domain.com
blog.domain.com

.همچنین با بکار بردن ساب دایرکتوری می توانید وب سایت های مجزا با امکانات و سیستم های متفاوت در زیر شاخه ی دامین خود داشته باشید

domain.com/blog
domain.com/pro

چه زمانی از Sub-Domain / Sub-Directory استفاده کنیم ؟

البته بکار بردن ساب دامین یا ساب دایرکتوری با توجه به نیاز های شما مزایا و معایبی هم خواهد داشت…  به عنوان مثال اگر سئو ی وب سایت برای شما اهمیت دارد ممکن است استفاده از ساب دامین برای شما در کوتاه مدت مناسب نباشد زیرا ساب دامین جداگانه به گوگل معرفی می شود و نقشه ی سایت مجزای خود را خواهد داشت در صورتی که محتویات ساب دایرکتوری را می توان در سایت مپ اصلی سایت به گوگل معرفی کرد. البته توجه داشته باشید که استفاده از ساب دامین در زمانی که شما می خواهید در کوتاه مدت نتیجه بگیرید توصیه نمی شود ولی در صورتی که بخواهید در بلند مدت رتبه کسب کنید و سایت شما دارای بخش های بسیار متنوعی می باشد استفاده از Sub Domain برای تفکیک بخش ها و همچنین بهبود رتبه ها در موتورهای جستجوگر توصیه می شود.

یکی از امکاناتی که ساب دامین در اختیار شما می گذارد این است که می توانید برای آن هاست جداگانه در نظر بگیرید و آن را از وب سایت اصلی مجزا کنید.

ساب دامین و ساب دایرکتوری چیست ؟